Nuova Simonelli Oscar 2 su puodeliais

Nuova Simonelli Oscar II apžvalga

Kelioms dienoms į „Artizanų“ rankas pateko Nuova Simonelli Oscar II pusiau automatinis kavos aparatas, todėl nepraleidome progos jį įvertinti ir nuodugniai išbandyti. Apie tai netrukus, o iš pradžių keli faktai apie Nuova Simonelli.

Nuova Simonelli gamykla įsikūrusi mažyčiame Belforte del Chienti miestelyje, Italijoje. Šis gamintojas kavos aparatus gamina nuo 1936 m. Produktų gamą sudaro profesionalūs, pusiau profesionalūs ir visiškai automatiniai kavos aparatai. Nuova Simonelli, kurdama savo kavos aparatus, glaudžiai bendradarbiauja su universitetais ir žmonėmis, kuriems kavos aparatas yra jų darbo priemonė – baristomis. Šio gamintojo kavos aparatai garsėja puikia kokybe, patikimumu ir novatoriškumu, todėl nuo 2009 m. naudojami kaip oficialūs Pasaulio baristų čempionatų kavos aparatai:

 • 2009–2011 Nuova Simonelli Aurelia Competizione
 • 2012–2014 Nuova Simonelli Aurelia T3
 • 2015–2017 Victoria Arduino Black Eagle (prestižinis gamintojo prekės ženklas)

Grįžkime prie Oscar II. Tai yra mažiausias Nuova Simonelli kavos aparatas, sukurtas daugiausia orientuojantis į kavos entuziastus, kurie nori kokybišką espresą ar kapučiną pasiruošti namuose ar biure. Prieš dvejus metus jis pakeitė daugiau nei dešimtmetį gamintą pirmosios kartos modelį, kurį dėl paprastumo ir patvarumo ypač pamėgo viso pasaulio namų baristos. Palyginti su pirmtaku, išoriškai Nuova Simonelli Oscar II visiškai pasikeitęs. Naujasis modelis yra minimalistinio dizaino, apdailoje vyrauja nerūdijantis plienas.

Juodas pusiau automatinis kavos aparatas Nuova Simonelli Oscar II
Švaraus, minimalistinio dizaino Oscar II gali būti trijų spalvų: juodas, raudonas ir mėlynas.

BANDOMO NUOVA SIMONELLI OSCAR II VIZITINĖ KORTELĖ:

 • Spalva: juoda.
 • Profesionalus filtro laikiklis, pagamintas iš chromu dengto žalvario, 550 gramų.
 • Šiluminį stabilumą užtikrinanti žalvarinė grupė.
 • 2 litrų talpos varinis boileris.
 • Boileris su šilumokaičiu (HX).
 • 2,3 litro vandens talpa.
 • 360° kampu sukiojamas garo vamzdelis su profesionaliu 4 skylių antgaliu.
 • Antivakuuminis vožtuvas.
 • Pasyvus puodelių šildytuvas.
 • Nerūdijančio plieno ir ABS korpusas.
 • Žemo vandens lygio indikatorius.
 • Du programuojami mygtukai: viengubas espresas ir dvigubas espresas.
 • Vandens rinktuvo talpa – 1 litras.
 • Matmenys (PxAxI): 30 x 40 x 40 cm.
 • Svoris: 13 kg.
 • Galia: 1200 W.
 • Papildoma įranga: viršslėgio vožtuvas, SIRAI slėgio reguliatorius, 2 skylių garo antgalis, 450 g tamperis plokščiu dugnu.
 • Boilerio įšilimo laikas: 8:30 min.
 • Rekomenduojamas viso aparato įšilimo laikas: apie 30 min.

 

PIRMIEJI ĮSPŪDŽIAI

Išpakavus Nuova Simonelli Oscar II jis iškart nuteikia maloniai. Aparatas palyginti nedidelis, gražus, puikiai dera virtuvėje. Standartinėje komplektacijoje yra 58 mm filtro laikiklis (su dviem snapeliais), vieno ir dviejų puodelių kavos filtrai, plastikinis matavimo šaukštelis ir plastikinis (deja…) tamperis. Paskutinės dvi dalys iš karto keliauja atgal į dėžę, nes šaukštelis tiesiog nereikalingas, o plastikiniu tamperiu tolygiai suspausti kavą sudėtinga. Be sunkaus metalinio tamperio neišsiversite. Nusivylimą plastikiniu tamperiu greitai pakeitė džiaugsmas dėl patogaus ir ergonomiško kavos filtro laikiklio. Padėjus ant darbastalio, kavos filtras yra lygiagretus stalo paviršiui. Tai padeda tolygiai suspausti kavą filtre.

Nuova Simonelli Oscar II portafiltras
Padėjus ant atraminio paviršiaus, kavos filtras yra horizontalioje padėtyje.

Pirmą kartą įjungus aparatą, jis iš karto užsipildo vandeniu, tuomet įsijungia kaitinimo elementas. Per bandymą boilerio lemputė užgeso po pusdevintos minutės. Tai reiškia, kad vanduo boileryje įkaito iki 120 °C, tačiau išoriniai komponentai (grupė) vis dar buvo vėsūs. Stabili visų komponentų temperatūra nusistovėjo po maždaug 35 minučių.

 

ESPRESO RUOŠIMAS

Puikiam espresui paruošti visi aparato komponentai turi būti gerai įšilę. Šiluminis stabilumas reikalingas ne tik boileryje, bet ir grupėje. Kadangi vanduo espresui kaitinamas šilumokaityje, po ilgesnės pertraukos, kai aparatas stovėjo įjungtas nenaudojamas (daugiau nei 10 min.), būtina išimti filtro laikiklį ir kelias sekundes nuleisti vandenį, kol jis pradės bėgti tolygiai. Taip šilumokaityje pakeisite jau pastovėjusį „negyvą“ vandenį ir kartu išvengsite kavos sudeginimo verdančiu vandeniu. Po kiekvieno puodelio paruošimo boilerio kaitinimo elementas įsijungia, kad būtų palaikoma stabili temperatūra. Toks kaitinimas užtrunka apie 20–30 sekundžių – tiek, kiek užtruksite išmesti kavos tirščius, išsivalyti filtrą, sumalti naują kavos dozę ir ją suspausti.

Taigi, teoriškai espresus galima ruošti vieną po kito praktiškai be pertraukų. Visgi, reikėtų prisiminti, kad kaip ir daugelyje HX tipo kavos aparatų Nuova Simonelli Oscar II vandeniui tiekti naudojamas vibracinis siurblys. Šiame modelyje įtaisytas ULKA EX5 siurblys yra pakankamai galingas ir patvarus, bet jo perkrauti nereikėtų. Per dieną rekomenduojama paruošti iki 50 espresų.

Nuova Simonelli Oscar II valdymo mygtukai
Oscar II turi du programuojamus mygtukus ir du indikatorius – besibaigiančio vandens ir boilerio kaitinimo

Kaip minėjome, aparatas valdomas dviem mygtukais, kuriuos galima užprogramuoti. Virš jų yra dvi lemputės: viena užsidega, kai talpoje baigiasi vanduo, o kita dega tuomet, kai boileryje kaitinamas vanduo. Beje, dozės programuojamos pagal laiką, o ne vandens tūrį. Esant užprogramuotam tam tikram laikui, sustabdyti kavos ruošimą galima bet kuriuo momentu dar kartą paspaudžiant tą patį mygtuką. Jei norėsite pratęsti ruošimą, to padaryti negalėsite, todėl siūlytume vieną mygtuką užprogramuoti ilgam laikui, pavyzdžiui, minutei. Tokiu atveju vanduo bėgs tol, kol nepaspausite mygtuko antrą kartą, kad būtų išjungtas vandens siurblys. Ilgesnio nei įprastai laiko gali reikėti, jei norite labiau atskiesto kavos gėrimo arba, jei pavyzdžiui, naudojate didesnį filtrą ir norite per kavą perleisti daugiau vandens. Beje, mums skaniausias dvigubas espresas išeidavo naudojant 17 g kavos (Brazilijos, Peru ir Sumatros arabikos mišinys). Per 28 sekundes į abu puodelius kaskart pribėgdavo maždaug po 30 ml espreso.

Nuova Simonelli Oscar II ruošia espresą
Tinkamai sureguliavus malimą, per 28 sek. į du puodelius pribėga maždaug po 30 ml espreso.

PIENO PLAKIMAS

Kaip minėjome Nuova Simonelli Oscar II komplektuojamas su dviejų litrų variniu boileriu, kuris iš išorės papildomai izoliuotas, kad būtų užtikrintas dar geresnis šiluminis stabilumas. Boileryje nuolatos palaikoma 120 °C temperatūra.

Nuova Simonelli Oscar II varinis boileris
Izoliuotas varinis 2 litrų boileris užtikrina temperatūros stabilumą ir generuoja sausą garą.

Beje, antros kartos Oscar komplektuojamas su 360° kampu sukiojamu ilgu garo vamzdeliu su profesionaliu 4 skylių antgaliu. Galingo boilerio ir profesionalaus antgalio (toks pat naudojamas Aurelia T3 modelyje) derinys suteikia praktiškai neribotus sauso garo išteklius. Vos paleidus garą, tampa akivaizdu, kad pusiau automatinis kavos aparatas Nuova Simonelli Oscar II garo pajėgumu pranoksta daugelį, o gal ir visus, savo klasės konkurentus. Tiesa, palyginti su pirmos kartos Oscar, dabar garas paleidžiamas nebe sukamąja rankenėle, o svirtiniu jungikliu. Visgi, tokiai galiai suvaldyti reikia įgūdžių ir šiek tiek praktikos. Su originaliu keturių skylių antgaliu iš pradžių mums ne visada pavykdavo gerai išplakti pieną, nes jį perkaitindavome (išplakti apie 150 ml pieno užtenka 13–15 sekundžių). Kai Oscar II pažabojome originalų antgalį pakeitę į versiją su dviem skylėmis, pieną kapučinui pavyko tobulai išpūsti iš pirmo karto.

Nuova Simonelli Oscar II 4 ir 2 skylių antgaliai
Originalų Oscar II antgalį pakeitus į antgalį su dviem skylėmis lengviau kontroliuoti pieno išplakimą.

MODIFIKACIJOS

Nuova Simonelli Oscar II yra paprastos ir patvarios konstrukcijos, viduje nesuspausta, nesunku pasiekti reikiamas dalis. Vidiniai komponentai metaliniai, nenaudojama plastiko. Jau minėjome, kad šis modelis komplektuojamas su 15 barų vibraciniu siurbliu. Tačiau Oscar II neturi kavos ruošimo sistemos slėgio reguliavimo. Jis nėra būtinas, tačiau dažnas espreso entuziastas nori valdyti procesą kuo tiksliau ir turėti galimybę keisti slėgį. Mūsų bandytame modelyje buvo papildomai sumontuotas viršslėgio vožtuvas, kuris suveikdavo, pasiekus 10 barų slėgį.

Nuova Simonelli Oscarr II išorinis slėgio matuoklis
Šiame Oscar II modelyje papildomai sumontuotas viršslėgio vožtuvas, todėl grupėje slėgis niekada neviršija 10 barų.

Mums į rankas patekęs kavos aparatas naudojamas biure, tad jis per parą be pertraukos veikia daugiau nei 10 valandų. Siekiant užtikrinti maksimalų temperatūros stabilumą ir padidinti aparato patikimumą, buvo nuspręsta standartinį slėgio reguliatorių pakeisti profesionaliuose kavos aparatuose naudojamu SIRAI slėgio reguliatoriumi.

Nuova Simonelli Oscar II SIRAI slėgio reguliatorius
Originalus Oscar II slėgio reguliatorius pakeistas ypač patikimu profesionaliuose kavos aparatuose naudojamu SIRAI slėgio reguliatoriumi.

Paskutinė pakeista detalė – kavos sietelio varžtas. Nuova Simonelli pastaruoju metu naudoja varžtą su iškilia šešiakampe galva, kad jį būtų lengviau atsukti. Nors su tokiu varžtu grupė (ir kavos tirščiai filtre) atrodo kiek neestetiškai, įtakos espreso skoniui tai neturi. Visgi, jei siekiate tobulumo, tai lengvai ištaisoma – paieškoję parduotuvėse ar savo įrankių dėžėse tikrai rasite tinkamą varžą su kūgine galvute.

Nuova Simonelli Oscar II sietelio varžtas
Originalus Oscar II sietelio varžtas pakeistas varžtu su įleista kūgine galvute.

Po kelių dienų Nuova Simonelli Oscar II bandymų aparatas paliko gerą įspūdį. Juo naudotis lengva ir patogu, paprasta ir laiko jau patikrinta konstrukcija bei kokybiški komponentai žada ilgaamžiškumą, o išvaizda maloni akiai.

Labiausiai mums patiko:

 • Dizainas
 • Espreso ruošimas ir pieno plakimas vienu metu
 • Programuojami mygtukai
 • Profesionalus kavos filtro laikiklis
 • Šiluminis stabilumas (2 litrų izoliuotas boileris)
 • Profesionali garo sistema, sausas garas
 • Išimama vandens talpa, kurią patogu išplauti
 • Palyginti tylus vibracinis siurblys
 • Modifikavimo galimybės
 • Įspėjamosios lemputės: žemo vandens lygio / boilerio kaitinimo

 

Ko pasigedome:

 • Vandens čiaupo karštam vandeniui (beveik nenaudojamas, bet palengvintų boilerio nukalkinimą)
 • Geresnės komplektacijos (metalinio tamperio, antro filtro laikiklio, aklinojo filtro)
 • Standartiškai montuojamo viršslėgio vožtuvo ir grupės slėgio matuoklio
 • Tylumo (veikiant siurbliui kartais vibruodavo vandens surinkimo grotelės)
 • Tiksliau ir švelniau veikiančios svirtinės garo rankenėlės

Nuova Simonelli Oscar II galima priekaištauti dėl tam tikrų dalykų, tačiau juos atperka geras funkcionalumo, kokybės ir kainos santykis. Šiuo metu tai yra patraukliausias ekonominės klasės HX kavos aparatas rinkoje; jo kaina nesiekia 1000 eurų ir jį galima įsigyti čia. Jeigu norėsite, kad HX aparatas turėtų E61 grupę, karšto vandens čiaupą ir grupės slėgio matuoklį ar OPV vožtuvą, pirkiniui reikės skirti 300–600 EUR daugiau.
Dalytis šiuo įrašu

Sekite mus per Facebook'ą